2018

Susanne Svelander är uträknare av Årets Katt och ni hittar 
info och blankett klick

Prisutdelningen äger rum vid Årsmötet 24 feb. 2019


Resultat 2018
 

Bästa SuK katt totalt 2018




  Ras Ägare Poäng
GIC S*Zagamin Freja BUR g Monica Bokström 245
       
         
  KATEGORI I       
Placering Katt Ras Ägare
Antal utst.
Poäng
1 Kategori I Ungdjur/Junior        
  S* Kilenskogens Zorro
SBI b Marie Carlberg
4
190
         
  Kategori I Vuxen        
1 SC SE*Hippolyte's Boris Beau Walker
PER w 62
Agneta Sellgren
5
215
     
 
 
  Bästa katt totalt i kategori I 2018    
 
 
  SC SE*Hippolyte's Boris Beau Walker PER w 62
Agneta Sellgren
5
215
       
  KATEGORI II     
 
 
  Kategori II Ungdjur/Junior    
 
 
1 S*Aloha Popoki Lanai City MCO e 01 21 62 Eva Johansson
5
220
 
Kategori II Vuxen
1 SC SE*Zatash Perfect Lady
SIB f 02 21 64
Jimmy Åsberg
5
221
2 SC (N) Einhaugens Sølve Napoleonsen DVM
SIB ns 09 24
Jimmy Åsberg
5
220
3 SC SE*Zatash Loke
SIB d 09 24
Jimmy Åsberg
5
204
4 SC SE*Zatash Silverprins
SIB ns 22 61 24
Jimmy Åsberg
5
166
       
 
Kategori II Kastrat
1 SP/SC FIN*Chamberlain Blazing Arrow MCO as 03 23 Eva Johansson
5
210
2 SC (N) Einhaugens Sølve Napoleonsen DVM
SIB ns 09 24
Jimmy Åsberg
4
151
       
 
  Bästa Senior/Veteran i kategori II        
1 SP/SC FIN*Chamberlain Blazing Arrow MCO as 03 23 Eva Johansson
5
150
2 IP GIC S*Grevinnans Zaca mesa
SIB f 24
Jimmy Åsberg
2
120
Bästa katt totalt i kategori II 2018    
 
SC SE*Zatash Perfect Lady
SIB f 02 21 64
Jimmy Åsberg
5
221
         
Kategori III Ungdjur/Junior
1 S*Zagamin Kia
BUR j
Monica Bokström
5
210
Kategori III Vuxen
1 GIC S*Zagamin Freja
BUR g
Monica Bokström
5
245
2 Owen des Taillandiers
BUR d
Monica Bokström
5
240
3 GIC S*Leopardettes Nonstop
BEN n 24
Caroline Röding
5
235
4 IC S*Zagamin Virva
BUR f
Linda Johansson
5
221
5 SC S*Leopardettes One Million
BEN n 22 Caroline Röding
5
220
6 CH S*AyuQadro's FlarEon SRL d 03 Elisabeth Keidser
2
60
6 CH S*AyuQadro's FiorElla SRL n 03 23 Elisabeth Keidser
2
60
6 CH Noontide Prince Praline
SRL b 24

Elisabeth Keidser

2
60
Kategori III Kastrat
1 IP S* Leopardettes Giant
BEN n 24 32
Denice Larsson
5
211
 
Ny som utställare
1 IP S* Leopardettes Giant
BEN n 24 32
Denice Larsson
5
211
 
Bästa katt totalt i kategori III & Bästa SuK-katt
GIC S*Zagamin Freja
BUR g
Monica Bokström
5
245
KATEGORI IV 
Kategori IIII Ungdjur/Junior
1 S*Aucuparia's Inga Rex Viktoria
ABY n
Susanne & Ted Svelander
3
65
 
Kategori IV Kastrat
1 SP SE*Fabulous Stars Hercules DSM SPH n Yasmine Parisi
4
180
Bästa Senior/Veteran i kategori IV
1 PR S*Peavey's Van Veeteren
DRX n 24
Susanne Svelander
3
85
       
 
Bästa katt i kategori IV        
SP SE*Fabulous Stars Hercules DSM SPH n Yasmine Parisi
4
180
     
 
HUSKATT
1 Simon HCL a Pia Källman
5
125
2 Maja
HCL n
Pia Hansson
2
60
           
  Ny som utställare        
  Maja
HCL n
Pia Hansson
2
60
           
  Bästa huskatt        
  Simon HCL a Pia Källman
5
125

 

 

 

 

 


� Sundsvalls Kattklubb. All rights reserved. Ingen text eller bild fr kopieras utan tilltelse